Святоотцівська спадщина

Від редакції: Наводячи цей уровик (а саме – закінчення) бесіди святителя Іоана в день Різдва Христового, хочемо відзначити, що язичники кінця IV ст. й матеріалісти ХХ-ХХІ століть мало чим відрізняються у своїх переконаннях – і ті, й інші відкидають істинного Бога заради людських думок та міркувань. Зрештою, як мало відрізняються й нецерковні люди, які свято у храмі з легкістю можуть перетворити на штовханину та сварку. 

Христос - СпасительДавайте відчуємо Христа своїм Другом. Він – наш Друг. Це Він Сам стверджує, коли говорить: «Ви – друзі Мої» (Ін. 15: 14). Давайте споглядати на Нього і наближатися до Нього як до Друга.

Святий Паісій Святогорець"Єдина цінність життя — це сім'я. Як тільки загине сім'я, загине і світ. Покажи свою любов передусім у своїй сім'ї". І іншим разом він сказав: "Коли зруйнується сім'я, буде зруйновано усе: і духовенство, і чернецтво".

Святоотцівське відношення до хворобиХвороба в людському єстві є наслідком первородного гріха. Особисті хвороби трапляються від фізіологічних причин; на здоров'я людини впливає і її спосіб життя, «бо від перетрудження буває хвороба, і. від пересичення багато хто помер, а стриманий додасть собі життя» (Сир. 38, 33–34). І взагалі, «стримання від пристрастей краще за всі медикаменти, і воно дає благоденство».

МилостиняКоли буде серед тебе вбогий, каже Святе Письмо, один із братів твоїх ув одній із брам твоїх у краї твоїм, що Господь, Бог твій, дає тобі, то не зробиш запеклим свого серця, і не замкнеш своєї руки від убогого брата свого, бо конче відкриєш свою руку йому, і конче позичиш йому за його потребою, що буде бракувати йому… Конче даси йому, і нехай не жаліє твоє серце, коли ти даватимеш йому, бо за ту річ поблагословить тебе Господь,

Преподобний Єфрем СирінПолюби убогість Христову, щоб там збагатитися тобі Христовим Божеством. Полюби найпрекрасніший піст - справу найчеснішу і богоугодну. Піст – це колісниця, яка підносить на небо...

Optynski_starciСтарчество - це особливий благодатний дар. Старець на це служіння вибирається Самим Богом, проходить святоотцівським шляхом важкий подвиг, досягає безпристрасності, чистоти сердечної, переповнюється любов'ю та Божественним світлом благодаті Святого Духа, йому відкривається воля Божа. Він отримує особливий дар - направляти душі до спасіння і лікувати їх від пристрастей. Такий дар від Бога мали преподобні старці з Оптинської пустині. Їхньою молитвою ми молимось щодня, просячи у Бога навчити нас "молитися, вірити, терпіти, прощати й любити".

Духовні поради оптинських преподобних пропонуємо вашій увазі.