Преподобний Єфрем СирінПолюби убогість Христову, щоб там збагатитися тобі Христовим Божеством. Полюби найпрекрасніший піст - справу найчеснішу і богоугодну. Піст – це колісниця, яка підносить на небо...

Піст народжує пророків; умудряє законодавців. Піст - добра запорука для душі, надійний супутник для тіла. Піст - зброя доблесних, училище подвижників. Піст відбиває спокуси, спонукає до подвигу благочестя; він співмешканець тверезості, винуватець цнотливості. Піст - доблесть у битвах. Піст гасив вогненну силу. Піст загороджував вуста левам. Піст зводить молитву до неба. Піст - матір здоров’я. Піст - наставник юності, прикраса старців, добрий супутник мандрівникам. У тих, хто постить, тіло чесне, і душа дорогоцінна. Піст упокоїв Лазаря в Авраамових надрах.

Тому полюбімо його й ми, щоб і нас прийняло Авраамове лоно. Уникаймо розкоші й пияцтва з гучним сміхом, цієї матері блуду. Пияцтво не приймає Господа. Пияцтво віддаляє від нас Святого Духа. Піст – це добре облаштування міста, благочиння торговища. Піст - мир у домах. Піст - опікун і запорука дівоцтва. Піст - шлях до покаяння. Піст - причина сліз. Піст не любить світу, ні того, що у світі. Тому не сумуймо постячись, бо Ангели в кожній церкві переписують тих, хто постить. Піст не припускає злопам’ятства. А ті, хто збирає в своїй пам’яті прикрощі і вчинене їм зло, хоч, очевидно, моляться і постяться, але подібні до людей, які черпають воду і вливають її до розбитої бочки. Не приймає Господь молитви від того, хто пам’ятає зло на брата. Господеві слава і Його держава повіки! Амінь.

Джерело: Православие.ру