Преподобний Сисой6 листопада - день пам'яті преподобних Арефи (бл.1195), Сисоя (ХІІ-ХІІІ) і Феофіла (ХІІ-ХІІІ), затворників Печерських, в Ближніх печерах.

Преподобні Арефа, Сисой і Феофіл, затворники Печерські, подвизалися в Києво-Печерському монастирі в ХІІ-ХІІІ вв. Спочивають у Ближніх печерах. Преподобний Арефа був родом з Полоцьку. Проживаючи в монастирі, він зберігав в своїй келлії багатство. Одного дня злодії обікрали його. Шкодуючи про втрачене майно, преподобний Арефа став ремствувати на Господа, за що був уражений тяжкою хворобою. Будучи при смерті, він бачив, як прийшли до нього Ангели і біси та почали сперечатися між собою. Біси заявляли, що за скупість і ремство на Бога він має бути відданий їм. Ангели ж, звернувшись до нього, мовили: "Hещасна людина, якби ти подякував Богу за вкрадене майно, це б стало тобі за милостиню". Після видіння преподобний Арефа був повернений до життя. Останні дні свої він провів в затворі, скорботі та каятті про гріхи, відрікшися від усього земного. Помер святий Арефа не пізніше 1190 року.

Преподобний Сисой, затворник, в загальній службі преподобним Антонієвих печер називається "Що просяяв в пості". Преподобний Феофіл в цій самій службі іменований як "в чудесaх витончений".

Джерело: Молодіжний православний форум "AXIOS"