26 лютого 2017 р., в неділю ввечері, у кафедральному Катерининському соборі було звершено Вечірню, після якої архієпископ Євстратій прочитав молитви благословення на початок Великого посту.

Також архієрей сказав проповідь про значення покаяння і постування в духовному житті християнина, пояснивши, чому ми щороку знову і знову звершуємо піст.

«Зло і гріх подібні до холоду, який є відсутністю тепла. Світ лежить у злі, і холод цього зла проникає в нашу душу, роблячи її затверділою, скам'янілою – як мороз робить твердим льодом плинну воду.

Від нашого життєвого досвіду ми можемо навчитися, що наша оселя сама в собі не має тепла, але ми обігріваємо її для того, щоби не замерзнути, щоби зовнішній холод не увійшов у середину. А якщо перестанемо обігрівати – то тепло зникне і мороз зовнішній вихолодить усе. Так і наша природа не має сама в собі джерела буття, але має буття від Бога. І зігріваючись благодаттю Божою ми не даємо холоду зовнішнього зла охопити нас.

Доки живемо в цьому світі, який лежить у злі, – ми перебуваємо в цій постійній боротьбі: зло прагне опанувати нас, а ми теплом покаяння, молитви, посту та сполучених з ними благодатних дарів Святого Духа зігріваємо своє серце. Холод світу цього проникає в нас – тому знову і знову потребуємо засобів, які би відігнали його. Тому знову і знову, з року в рік, проходимо шлях Великого посту, очищаємося у покаянні, зігріваємося в молитві, стриманістю посту відкидаємо гріховну ненаситність» – зазначив ієрарх.

Також архієпископ Євстратій закликав всіх не забувавти про необхідність прощати ближніх за провини перед нами та сам попросив прощення у кліру і парафіян за неналежне звершення архіпастирського служіння.
Після цього відбувся чин прощення.