1 березня 2017 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій у кафедральному храмі святої Катерини очолив служіння Божественної літургії Ранішеосвячених Дарів. Йому співслужили клірики храму.

Після завершення богослужіння архієрей сказав проповідь про Таїнство Євхаристії.

«Сьогодні ми звершили першу в нинішньому році Літургію Ранішеосвячених Дарів. Однією з іноземних мов звершення літургії називається "святкуванням", і дійсно вона для нас є святом. Бо у Євхаристії, в Причасті Тіла і Крові ми зустрічаємося і єднаємося з Самим Спасителем. Тому ми готуємося до цієї зустрічі, щоби не виявитися негідними, як чоловік, що потрапив на весільне свято не у належному одязі. Ми пам'ятаємо, що серед тих, хто на Тайній Вечері причастився, був також Іуда. Але він причастився в суд і осудження собі. А ми, щоби не бути осудженими разом з ним, готуємося до Причастя, говіємо, сповідаємося у гріхах, молимося Богові.

Літургія для нас свято, тому Церквою встановлено у буденні дні Великого посту не звершувати її повним чином. Але щоби не залишалися вірні надовго без Святині – у середи й п'ятниці відправляється чин літургії Ранішеосвячених Дарів, тобто для Причастя подаються Тіло і Кров Христові, освячені напередодні в неділю.

Усвідомлюючи значення цього Таїнства маємо приступати до нього не раз чи кілька разів на рік, а по можливості частіше. Однак і приступати без духовного приготування, не розсуджуючи значення великої Святині, ми не повинні. Щоби були нам ці Святі Дари не в суд і осудження, а на спасіння душі й тіла і на життя вічне» – зазначив владика.