18-19 березня 2017 р. архієпископ Євстратій у кафедральному Катерининському соборі очолив богослужіння з нагоди Хрестопоклонної неділі.

18 березня ввечері владика з духовенством звершили Всенічне бдіння, під час якого на Великому славослів'ї Утрені був винесений для поклоніння Хрест.

19 березня ранком архієрей і клір храму звершили Божественну літургію.

Після читання Євангелія владика Євстратій сказав проповідь про Хрест, як знамено перемоги.

«Ми, як християни, повинні усвідомлювати, що знаходимося у стані боротьби духовної. Диявол, як ворог нашого спасіння, постійно бореться з нами. І тому ми або боремося проти зла, або перебуваємо полоненими ним.

У всякій боротьбі дуже важливо мати надію на перемогу – тоді навіть найважчі випробування можна подолати. Навпаки – зневіра приводить до поразки, бо той, хто не сподівається перемогти, вже внутрішньо подоланий ворогом.

Саме тому Церква в середині шляху посту для зміцнення подає нам нагадування про святий Хрест – знаряддя смерті Спасителя, але одночасно і знамено Його перемоги. Поклоняючись Хресту, ми одночасно славимо і Воскресіння Спасителя, тим самим утверджуючи віру і в нашу перемогу, якою має увінчатися духовна боротьба зі злом.

Безперечно, що власними силами ми не можемо перемогти. Але все можемо, як говорить ап. Павел, через Ісуса, який нас зміцнює!» – сказав серед іншого архієпископ.

Під час літургії диякон Максим Щербина був рукоположений на священика.

Завершилося богослужіння поклонінням Чесному Хресту.

У слові після відпусту архієрей оголосив про спільне звернення Патріарха Філарета і глав Церков України щодо проведення 2 квітня цього року молитви за перемогу і мир в Україні, а також оголошення 3 квітня днем суворого посту. В Чернігові спільна молитва відбудеться 2 квітня о 12 годині біля Катерининського храму.