25 березня 2017 р., в суботу четвертого тижня Великого посту, коли за церковним уставом звершується загальне поминання померлих, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив заупокійні богослужіння у Катерининському кафедральному соборі.

Владиці співслужив клір храму. На заупокійній ектенії були піднесені молитви за воїнів і всіх, хто віддав своє життя за волю і незалежність України, звучала молитва за заморених голодом, замордованих безбожниками, убитих у війнах, померлих від Чорнобильської катастрофи, загиблих від нашестя чужинців.

Після відпусту літургії була звершена велика панахида.

Наприкінці богослужіння архієрей звернувся до духовенства і парафіян з проповіддю, підкресливши, що Церква кожної суботи згадує всіх померлих – спочилих від скорбот і турбот світу цього. «Ми згадуємо всіх святих і просимо їхньої молитви за нас, бо як говорить апостол Яків, багато може молитва праведного. Ми згадуємо й інших померлих і вже за них просимо Милосердного Бога, щоби їхні гріхи були прощені та щоби і вони у житті майбутнього віку також сподобилися Царства Небесного. А собі ми нагадуємо про те, що і наше життя завершиться, а тому поки є час, маємо подбати про те, у яку вічність ми увійдемо: у блаженне буття із Богом чи у страждання з дияволом і його слугами» – сказав серед іншого ієрарх.