Богослужіння та зібрання відбулися у храмі св. Катерини.

 

4 квітня 2012 р. у кафедральному соборі святої Катерини м. Чернігова відбулася загальна сповідь духовенства єпархії. Сповідь приймали протоієрей Олег Сіренко, настоятель храму святих мучеників Михаїла і Федора Чернігівських, та протоієрей Роман Фурдин, настоятель козацького ставропігійного храму Покрова Пресвятої Богородиці в «Мамаєвій слободі» (м. Київ).

 

Після цього архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій у співслужінні собору духовенства очолив Божественну літургію Ранішеосвячених Дарів, під час якої ряд священиків був удостоєний нагород.

 

По завершенні богослужіння у Катерининському храмі відбулися чергові єпархіальні збори. На запрошення владики Євстратія перед присутніми виступив начальник Управління Держтехногенбезпеки (пожежної охорони) в Чернігівській області Юрій Олегович Чеповський. Він розповів про існуючі проблеми щодо дотримання у храмах правил пожежної безпеки та звернув увагу присутнього духовенства на ряд простих порад, виконання яких збереже і майно, і життя та здоров’я людей. Також пан Чеповський висловив прохання до духовенства у проповідях нагадувати віруючим про необхідність додержуватися правил пожежної безпеки, адже переважна більшість випадків смерті від пожеж стається через необережне поводження з вогнем у побуті.

 

Під час зборів архієпископ Євстратій оголосив свій Указ про призначення протоієрея Сергія Чечина, настоятеля кафедрального храму Всіх Святих в м. Ніжині, обласним благочинним Чернігівської єпархії та побажав йому успіхів у новому відповідальному служінні. Також владика повідомив про вихід нових богослужбових книг українською мовою – богослужінь на Першу та Страсну седмиці Великого посту.

 

У бесіді з духовенством було порушене широке коло питань з пастирської та богослужбової практики. На завершення зібрання були роздані Пасхальні послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, які мають бути виголошені у Великодню ніч.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії