На урочистому богослужінні та хресному ході були присутні близько 600 кліриків та вірних з Чернігівської єпархії.

 

Вже стало доброю традицією щороку 28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, звершувати загально-церковне торжество з нагоди Хрещення Київської Руси-України. Згідно рішення Священного Синоду кожного року до Києва на Божественну літургію у Володимирському патріаршому кафедральному соборі, хресний хід вулицями столиці та молебень біля пам’ятника Хрестителю Руси з’їжджаються тисячі священиків й вірних Київського Патріархату з усіх куточків України.

 

Не став виключенням і 2012 рік. Від 10 (за найскромнішими оцінками) до 20 тисяч учасників зійшлися на спільну молитву і хресний хід, щоби прославити святого Володимира і продемонструвати силу і єдність Київського Патріархату – Помісної Української Православної Церкви.

 

Серед цієї повноводної ріки, яка текла центром Києва, був і чернігівський потік. Архієпископ Євстратій 27 липня ввечері за Всенічним бдінням і 28 липня за Божественною літургією серед числа сорока ієрархів УПЦ КП співслужив Святійшому Патріарху Філарету. А загалом з Чернігівського краю розділити духовну радість прибули близько 600 паломників, священиків та мирян, – автобусами з Чернігова, Ніжина, Прилук, Мени, Коропа та інших місць, а також громадським транспортом.

 

З року в рік зростає кількість учасників урочистої молитви у День Хрещення Руси-України, бо кожен, хто побував на цьому святі, прагне приїхати й наступного року, а своїми розповідями заохочує й інших. Тож з нетерпінням чекають люди наступного літа, щоби знову єдиними устами і єдиним серцем піднести молитву до Бога за Україну, за Українську Церкву, за побожний народ.

 

Офіційна новина про святкування та фотографії - за цим посиланням.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії