Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій взяв участь у відзначенні «шара» – храмового свята на честь св. Кіріака, яке щорічно збирає до ніжинської громади ассірійців гостей з багатьох куточків світу.

 

28 липня 2012 р. на запрошення громади ассірійців у Ніжині архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відвідав м. Ніжин, де взяв участь у святкуванні храмового свята на честь Мар Кур’якоса (святого Кіріака). Владику супроводжували протоієрей Сергій Чечин, благочинний Чернігівської області та настоятель кафедрального собору Всіх Святих м. Ніжина, і протоієрей Віталій Бацанський.

 

Від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета владика Євстратій привітав ассірійців зі святом, яке співпадає з днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, та висловив радість з приводу того, що між Київським Патріархатом та ассірійською громадою в Ніжині існують і розвиваються дружні, теплі стосунки.

 

З нагоди ювілею – 100-ліття поселення у Ніжині перших ассірійських родин – та за значний особистий внесок у відродження духовності та утвердження Помісної Української Церкви голова громадської організації ассірійців «Атра» Вільям Тамразович Аврахі був нагороджений орденом св. Володимира І ступеня. Цю нагороду під оплески присутніх архієпископ Євстратій вручив пану Аврахі, побажавши міцного здоров’я, довголіття та успіхів у всіх добрих починаннях.

 

Після цього під час свята, прикрашеного цікавими народними традиціями, зокрема особливими танцями, спілкування продовжилося у неформальній обстановці. Багато присутніх, серед яких ассірійці з Росії, Туреччини, Італії, Швеції та США, виявили бажання особисто засвідчити свою повагу представникам Київського Патріархату.

 

* * *
«Шара» (з наголосом на останній «а») – ассірійське церковно-народне свято, подібне за способом відзначення одночасно до храмового свята і весілля. Супроводжується застіллям, співом і особливими колективними танцями. Зазвичай на це свято цілими родинами збираються кілька сот ассірійців з різних куточків світу.

 

Зараз ассірійська громада в Ніжині налічує близько 1200 осіб та є найбільшою в Україні. Ассірійці – давній народ, батьківщиною якого є землі сучасних Сирії та північного Іраку і прилеглі до них. Неодноразово згадуються у Біблії. За переданням ассірійці одними з перших народів прийняли християнство і сповідують його твердо, не зважаючи на численні гоніння, яких вони зазнавали від іновірного оточення.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії