Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій очолив богослужіння у своєму другому кафедральному місті – Ніжині.

 

18 серпня 2012 р., напередодні свята, владика очолив Всенічне бдіння у кафедральному соборі Всіх Святих м. Ніжина. Архієрею співслужили настоятель храму, благочинний Ніжинського району та Чернігівської області протоієрей Сергій Чечин, клір храму та духовенство єпархії.

 

19 серпня, у день Преображення Господнього, архієпископ Євстратій з нагоди храмового свята очолив Божественну літургію на площі біля Спасо-Преображенського собору м. Ніжина. Владиці співслужили настоятель протоієрей Віталій Філозоф, ігумен Єфрем (Болховітов) та протоієрей Віталій Бацанський. Співав хор Спасо-Преображенської парафії.

 

Величний собор, збудований у стилі козацького бароко, відзначений перебуванням в його стінах труни з тілом Тараса Шевченка під час його перепоховання, на даний час знаходиться у стані реставрації. За сприяння народного депутата України Івана Плюща та Київського міського голови Олександра Омельченка у 2002 р. було відновлено куполи собору й дах. Але подальша реставрація потребує великих коштів, яких ані парафія, ані місцевий бюджет не мають. Тому богослужіння відбувається у прибудові правого входу до храму, а у великі свята – на церковному подвір’ї, яке в радянський час було територією районної автостанції.

 

Традиції звершувати тут у день храмового свята архієрейське богослужіння вже багато років. І тому, незважаючи на велику кількість діючих поруч храмів і Київського, і Московського Патріархатів, багато ніжинців приходять у день Преображення Господнього саме сюди.

 

 

От і цього року свято зібрало близько півтисячі віруючих. До причастя приступило кілька десятків парафіян, значну частину з яких складали діти. Наприкінці літургії архієпископ Євстратій виголосив проповідь про значення Преображення Господнього як свята утвердження віри, а також заклику до преображення Божественною благодаттю кожного з нас.

 

 

Після заамвонної молитви владика прочитав молитви на освячення плодів, а по завершенні літургії – окропив святою водою яблука, виноград та інші приношення присутніх вірян. Три великих кола обійшов хресний хід для того, щоби освятити принесені фрукти та благословити весь побожний народ.

 

З радістю на обличчях розходилися люди по своїх домівках, несучи в серцях світло отриманої на службі Божественної благодаті. А також маючи сподівання, що настане той день, коли святкові молитви підноситимуться не лише на церковному подвір’ї, але й у середині відновленого собору.

 

Наступного дня, 20 серпня зранку, архієпископ Євстратій у супроводі протоієрея Сергія Чечина відвідав представників місцевої влади для того, щоби передати їм освячені за богослужінням плоди та привітати з Преображенням Господнім.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії