панахида за спочилими героями України17 лютого, на одному з пагорбів, що височіє між с. Комань та Новгород-Сіверським, на символічній могилі визначного козацького полководця Івана Богуна, зібралося до 100 чоловік. Серед них найбільше було курсантів ліцею ім. І. Богуна з Києва, представників козацтва, членів Української Народної Партії та ВО Свобода, звичайних українських патріотів. Заупокійну літію за спочилим героєм відслужив священик В’ячеслав Павленко, настоятель Свято-Покровського храму с. Ларинівка Новгород-Сіверського району.


-Молимося сьогодні ми не тільки за спокій усопшого козацького звитяжця Івана Богуна, - зазначив отець В’ячеслав, -  а й за спокій душ звичайних козаків, селян, робітників, що ставали на захист рідної землі від ворогів. Саме на їх плечі випадала найтяжча боротьба.
панахида за І.Богуном

панахида за спочилими героями України

молитва за упокій душ спочилих героїв України

Заступник директора департаменту гуманітарної політики при міністерстві оборони України Петро Костюк наголосив на авторитеті Івана Богуна серед простого народу. Він зазначив, що Богун був один із шести полковників, які не присягнули на вірність московському царю.

По закінченню мітингу учасники вшанування заспівали державний гімн.

Довідка: Іва́н Богу́н (бл.1618 — †17 (27) лютого 1664) — український військовий і державний діяч, козацький полководець, полковник подільський, згодом — кальницький (вінницький) і паволоцький. У 1654 році виступив проти Переяславських статей. У 1664 році брав участь у поході поляків на Лівобережну Україну, був запідозрений у зносинах з московітами і вбитий поляками біля м. Новгород-Сіверського.

Олександр ЯСЕНЧУК