молитва за Іваном Мазепою20 березня, в день народження Івана Мазепи в Новгород-Сіверському районі вшанували пам'ять великого гетьмана. В цей день у селі Дігтярівка активісти Української народної партії разом з благочинним Новгород-Сіверського району священиком Вячеславом Павленком молилися за спокій душі гетьмана та за Боже благословення для нашої Батьківщини.

Зранку відбувся невеличкий мітинг на місці зустрічі Мазепи із шведським королем Карлом ХІІ – біля пам’ятного знаку неподалік від с. Дігтярівка. У ньому взяли участь представники осередку Українського Козацтва з міста Шостка, школярі зі шкіл Новгорода-Сіверського та місцеві жителі.

Захід розпочався з уроку історії для учнів, присвяченого гетьманові Мазепі. Його провів на пам’ятному місці вчитель історії Новгород-Сіверської школи №2, голова районної організації УНП Борис Домоцький.
молитва за Іваном Мазепою

Перед присутніми також виступив голова обласної організації УНП Володимир Ступак, представники козаків. Свою думу про Мазепу заспівав один з перших просвітян Сіверської землі, кобзар Володимир Пашков.

Після всі присутні вирушили до Покровської церкви. Вона була збудована на кошти Івана Мазепи. Як свідчать історичні джерела, саме в ній український гетьман та король Швеції молилися разом перед вирішальною битвою з росіянами.

Мурована пам’ятка архітектури простояла з тих часів і до наших днів. Хоча під час останньої війни вона дуже постраждала. Не функціонує й по сьогодні. Проте на стінах церкви іще залишилася штукатурка, а у вікнах – рами.

молитва за Іваном Мазепою

молитва за Іваном Мазепою

Після закінчення водосвятного молебну отець Вячеслав закликав усіх небайдужих долучитися до святої справи меценатства й послідувати прикладу славетного гетьмана. Він щедро жертвував свої матеріальні статки на будівництво храмів.

Отець Вячеслав подякував всім присутнім за те, що вони пам’ятають хто споруджував храми і хто їх руйнував, хто досі проклинає Мазепу і захищає святотатців, котрі нищили православну віру.

Після служби урочистості продовжилися в дігтярівському будинку культури. Там свої пісні виконав кобзар Володимир Пашков. Відбувся концерт творчої шкільної молоді.

Наостанок дігтярівська сільська бібліотека та школа отримали в подарунок колекцію книжок та підручників.

Ігор Левенок