Капела бандуристів21 травня у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулася презентація нещодавно створеної професійної капели бандуристів імені Остапа Вересая. На запрошення організаторів, з благословення єпископа Чернігівського і ніжинського Іларіона, концерт відвідали секретар єпархії протоієрей Роман Кіник та прес-секретар єпархії Олександр Шмуригін.

Як розповіли керівники колективу – заслужена артистка України Раїса Борщ та заслужений працівник культури Микола Борщ (регент архієрейського хору кафедрального собору святої великомучениці Катерини), уперше професійна капела бандуристів у Чернігові була створена в 50-х роках минулого століття. Упродовж трьох наступних десятиліть її кілька разів реорганізовували, врешті-решт у 80-ті роки вона зникла зовсім. Відродити капелу вдалося тільки зараз завдяки підтримці органів влади та місцевого самоврядування.

У капелі є оркестрова і вокальна групи, набрані з випускників Чернігівського музичного училища ім. Л.М.Ревуцького – чоловіків і жінок.

Капела бандуристів

“Створення капели бандуристів для чернігівських музикантів – велика справа, оскільки це – нові робочі місця, кількість яких планується довести до півсотні. Зараз в колективі працевлаштовані трохи більше 40 наших випускників, що дуже радує”, – сказала Раїса Борщ.

Свою презентаційну програму капела назвала “Якщо ти любиш” і присвятила 149-й річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

У концерті взяли участь лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа, лауреати міжнародних конкурсів – народний артист України Роман Гриньків і Ольга Марченко, лауреат всеукраїнського конкурсу ім. О.Вересая, чернігівське тріо бандуристів “Лілея”, заслужений артист України Іван Круш. Прозвучали українські народні пісні, твори вітчизняної та світової класики.

З днем народження капелу вітали колеги, представники влади, бізнесу, Чернігівського земляцтва в Києві, інші столичні гості. В їх числі були ректор Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, народний артист України Володимир Рожок та патріарх бандурного мистецтва, професор академії і теж народний артист Сергій Баштан. Презентацію новоствореної капели вони назвали історичною, знаменною подією і привітали з нею всіх жителів Чернігівщини.

За інформацією головного управління культури ЧОДА

Прес-служба Чернігівської єпархії