Свіча пам'яті на Чернігівщині27 червня 2010 року на Чернігівщині, в рамках проведення міжнародної кампанії «Не дамо згасити свічу пам’яті!», відбулися заходи присвячені поминанню жертв Голодомору 1932-1933 років. Цього дня у всіх храмах Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулися поминальні богослужіння за упокоєння жертв Голодомору.

У кафедральному соборі святої великомучениці Катерини заупокійну літію очолив єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.

Свіча пам'яті на Чернігівщині

Перед початком молитви єпископ Іларіон звернувся до присутніх:
«Сьогодні ми зібралися у цьому храмі святої великомучениці Катерини, щоб помолитися за упокоєння душ всіх в Україні голодом заморених, всіх, хто загинув від геноциду… Кампанія «Не дамо згасити свічу пам’яті» є міжнародною, оскільки по всьому світі українці намагаються не забути цю жахливу сторінку нашої історії. І ми з вами, улюблені у Христі, будемо пам’ятати, не будемо забувати Голодомор 1932-33 рр., щоб в майбутньому ніколи ми не допустили подібного жахливого явища… Помолимось за душі невинно убієнних людей і запалимо свічу пам’яті за тих, хто був в Україні голодом заморений».
Свіча пам'яті на Чернігівщині

У храмі також молились представники громадських організацій, зокрема Чернігівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Чернігівської обласної організації Української народної партії, Чернігівської міської молодіжної організації «Українська народна молодь» та ін.

Олександр Майшев, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області
«…факти, які свідчать про те, що Голодомор 1932-33 рр. був геноцидом Українського народу, змушують нас не мовчати, не приховувати це, а пам’ятати цю жахливу сторінку в житті нашого народу… У світі також будуть проводитись круглі столи, різноманітні громадські акції та ін… Також громадські організації, зокрема Чернігівська міська молодіжна організація «Українська народна молодь», планують з вересня проводити по школах тематичні заходи присвячені вивченню подій 1932-33 рр. для того, щоб свічка пам’яті про Голодомор не згасала…».

Надія Галковська, депутат Чернігівської районної ради, голова Чернігівського міського товаритсва «Просвіта» ім. Т. Шевченка:
«…це акція, яка нагадує нам, що у ніякому разі ми не можемо забути тих страшних подій 1932-33 рр., коли від голодомору загинули тисячі і тисячі наших співвітчизників-українців. Нам не треба забувати, що це був не просто голод, а це був геноцид…. І ми молимось Богу, щоб Він врятував нас від цієї страшної події, щоб вона ніколи не повторилася, а ще ми бажаємо і просимо у Бога миру, радості, благодаті, єднання і процвітання нашої України».

Свіча пам'яті на Чернігівщині

Ініціаторами проведення кампанії в області виступили Український інститут національної пам’яті та Чернігівська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Нагадаємо, що 19 червня у столичному Меморіалі пам’яті жертв голодоморів в Україні стартувала міжнародна кампанія «Не дамо згасити свічу пам’яті!». Того дня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив панахиду за упокоєння жертв Голодомору 1932-33 рр. А після молитви свічки пам’яті поїхали у міста України та по всьому світу.

Свіча пам'яті на Чернігівщині

Метою цієї акції є вшанування пам’яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема й мешканців Чернігівщини, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та самого факту організації геноциду Українського народу.

У кожній країні, яка підтримала кампанію, а це: Австралія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Велика Британія, Вірменія, Греція, Грузія, Естонія, Іспанія, Італія, Казахстан, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Німеччина, Норвегія, Парагвай, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Сербія, Словаччина, США, Угорщина, Узбекистан, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія — участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свіча пам’яті також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об’єднаних націй.

Прес-служба Чернігівської єпархії