Свято-Покровський храм у с.ЖукляПрокуратура Чернігівської області відповіла на заяву Чернігівської обласної організації Української народної партії з приводу незаконних дій представників УПЦ МП 13 вересня цього року. Як встановлено правоохоронним органом: «29.12.1988 року зареєстровано релігійну громаду Російської православної церкви. На основі договору громаді передано муровану молитовну будівлю, яка знаходиться в с. Жукля Корюківського району». В документі з прокуратури йдеться, що зі зміною порядку передачі релігійних будівель у власність чи користування релігійних громад (після вступу у дію Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації») папери дозвільного характеру у відповідність не приводилися. Словом, з вищенаведеного виходить, що така організація як Українська православна церква, патріархія якої знаходиться в Москві, юридично не мала й не має жодного стосунку до храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Жукля.

За висновками обласної прокуратури представники релігійної громади внесли зміни до статуту 28.08.2009 року, про що повідомили протоколом Чернігівську облдержадміністрацію. На зборах жуклянці формально вийшли з підпорядкування РПЦ й заявили про перехід до УПЦ Київського патріархату. Обласна державна адміністрація, на основі вищезазначеного протоколу, розпорядженням затвердила зміни до статуту релігійної громади.
Представники УПЦ МП, очолювані прес-секретарем Чернігівської єпархії УПЦ МП Захарієм Керстюком, визнали такі дії несправедливими по відношенню до своєї організації й намагалися не допустити проведення служби священиками з Київського патріархату – йдеться в документі. Прокуратурою встановлено, що місцеві жителі звільнили прохід до церкви шляхом відштовхування блокувальників. На даний час слідчі органи проводять додаткову перевірку дій учасників конфлікту 13 вересня на законність.

04.10.2009 року в Жуклі відбулися збори віруючих у кількості 138 осіб, на яких було підтверджено волю громади змінити підпорядкування на УПЦ Київського патріархату.
Разом з тим представники УПЦ Московського патріархату вважають рішення Чернігівської обласної державної адміністрації неправомірним. Прокуратура повідомляє, що три особи з села Жукля Царик Н.Г., Васильченко А.В., Кучма Р.В. звернулися до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом, де просять скасувати рішення ОДА.
Але тридцятого жовтня мало бути проведено друге засідання суду з цього питання. Суд удруге перенесли в зв’язку з неявкою позивачів...

Джерело: Всеукраїнська тижнева газета "Сіверщина"