Проповіді

Аудіозапис проповіді, виголошеної архієпископом Євстратієм 19 січня 2014 р. на святковій літургії в день Хрещення Господнього у кафедральному соборі св. Катерини м. Чернігова.

Успіння Пресвятої БогородиціСлово Святійшого Патріарха Філарета на свято Успiння Пресвятої Богородицi.

Стрітення ГосподнєДорогі браття і сестри пропонуємо Вашій увазі проповідь Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на свято Стрітення Господнього.

Про віру істиннуПроповідь Предстоятеля Української Церкви Святійшого Патріарха Філарета на свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Слово про віру істинну, яка не сприймає сучасні новітні вірування.

Про шанування Хреста ГосподньогоПроповідь Святійшого Патріарха Філарета про те, чому i як треба шанувати Хрест Господнiй.

I Вселенський соборНедiля 7-ма пiсля Пасхи, свв. отцiв I Вселенського Собору

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!
Дорогi браття i сестри!


Сьогоднi свята Церква вшановує пам'ять святих отцiв Першого Нiкейського Вселенського Собору (325 р.), що затвердив правдиве вчення про Божество Сина Божого, або про єдиноiстотнiсть Сина Божого з Богом Отцем.

Зцілення сліпогоНедiля 6-та пiсля Пасхи, про слiпого

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!
Дорогi браття i сестри!

Бог, як Всюдисущий i Вседержитель, знаходиться при кожнiй людинi - при добрiй i злiй. "Вiн сонцем Своїм осяває злих i добрих i посилає дощ на праведних i на неправедних" (Мф. 5, 45). Бог утримує життя всiх: добрих i злих, праведних i грiшних, "бо ми Ним живемо, i рухаємось, i iснуємо" (Дiян. 17, 28). Однак Своєю особливою благодаттю, тобто благодаттю, яка спасає, допомагає i заступає, Бог знаходиться не з кожною людиною, а тiльки з тiєю, яка завжди i всюди вiдчуває Його присутнiсть.