Української Православної Церкви Київського Патріархату з приводу останніх суспільних подій

Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату занепокоєний існуючою суспільною і політичною кризою та прагне допомогти українському народу знайти з неї вихід.

Ми схвалюємо та підтримуємо всі заяви і звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з приводу актуальних суспільних подій та висловлені в цих заявах пропозиції і застереження.

Враховуючи, що першопричиною громадських акцій стало суспільне незадоволення відкладанням на невизначений час підписання угоди про асоціацію України і Європейського Союзу, виходом з кризи, на нашу думку, буде відновлення переговорів та підписання цієї угоди.

Умовою порозуміння є невживання сили до учасників мирних громадських акцій, недопущення провокацій з будь-якого боку. Ми закликаємо і громадських активістів, і представників влади та опозиції робити все можливе для уникнення силового протистояння.

Ми вважаємо корисним та схвалюємо діалог за круглим столом між владою, опозицією та представниками громадянського суспільства як шлях вироблення взаємно прийнятних рішень для подолання кризи.

Ми сподіваємося, що будуть вжиті належні кроки для відновлення рівня суспільного авторитету виконавчої влади.

Синод закликає вірних Київського Патріархату і всіх віруючих продовжити молитви за Україну, за мир і порозуміння, за збереження нашого народу від міжусобної ворожнечі.

Церква була, є і залишатиметься з українським народом. Ми закликаємо Боже благословення на всіх, хто прагне добра Україні!

 

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ ДАМІАН

ЄПИСКОП УЖГОРОДСЬКИЙ І ЗАКАРПАТСЬКИЙ КИРИЛ

ЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКИЙ І ГОЛОВАНІВСЬКИЙ МАРК

 

Джерело: Церква.info