Запитання священнику

Роздум про доброчесністьБудь-яка людина бажає, щоб її оточували хороші речі. Якщо є можливість, вона завжди вибере хороше взуття, хороший одяг, хорошу квартиру. І якщо у неї таке ставлення до неживих речей, то тим більше воно проявляється в стосунках з людьми. Дійсно, кожен хоче, щоб його оточували добрі люди – порядні, чесні, вірні, добрі. Але ж якщо так ми ставимося до того, що нас оточує, то тим більше це повинно торкатися і нас самих: ми повинні хотіти і самі бути кращими.

чин освячення водиНавіщо потрібні складні церковні обряди, чи не простіше обійтися простою вірою в серці?

Таїнство сповідіСучасній людині Таїнства Церкви, на превеликий жаль, часто здаються не більше ніж застарілими обрядами. Яке значення, наприклад, може мати сповідь для людини, яка не вбивала і не грабувала? Багато людей міркують приблизно так. Тим часом слово «покаяння» в перекладі з грецької буквально означає «зміна розуму», «зміна думок». Якщо ти відчуваєш, що збився з дороги або зайшов у безвихідь, якщо життя покотилося під укіс, то ніщо, окрім Таїнства Покаяння, не допоможе тобі по-справжньому.

Як зберегти любов?Є великий сенс у подоланні страждань, тому що людина, долаючи їх правильно, гартується і вдосконалюється. Таким стражданням може бути і невзаємне кохання. Але тут важливо те, як це долати..

Благословення Боже на шлюбЗапитання: Чому і в яких випадках Церква дозволяє розлучатися?

Під час прийняття таїнства Шлюбу молодята перед Богом, священиком і рідними, кладучи руку на Євангеліє, урочисто промовляють слова присяги: «Я, (ім’я), беру собі тебе, (ім’я), за дружину (чоловіка) і обіцяю тобі любов, вірність, чесність подружню, і не залишу тебе аж до смерті. У цьому поможи мені, Боже, у Трійці Святій Єдиний, і всі святі». Якби одразу після цього священик або хтось інший запитав їх, чи планують вони через рік, два або двадцять два розлучитися, то відповідь була б однозначна: звісно, ні! Чому ж тоді статистика розлучень така невтішна? У чому проблема?

Хрест ХристівШановні наші відвідувачі! На ваші запитання, які ви присилали нам, відповідає секретар Чернігівського єпархіального управління, клірик храму св. вмч. Параскеви П'ятниці в Чернігові - протоієрей Роман Кіник.

відповіді священикаШановні наші відвідувачі! На ваші запитання, які ви присилали нам, відповідає секретар Чернігівського єпархіального управління, клірик храму св. вмч. Параскеви П'ятниці в Чернігові - протоієрей Роман Кіник.